• Saltukova Mahallesi no:23 ÇAYCUMA/ZONGULDAK
 Youtube’da Kaliteli Video Nasıl Yapılır?

Youtube’da Kaliteli Video Nasıl Yapılır?

Youtube’da Kaliteli Video Nasıl Yapılır?

YouTube son yıllarda büyük bir talep patlamasına sahne olmuştur. Dijital platformlarda video paylaşımına verilen önemin son derece artmasıyla büyük popülerlik kazanan Youtube üzerinden pek çok kişi para kazanmaya başlamıştır. Para kazanmak için kaliteli video içerikleri üreterek siteye yüklemek ve insanların izlemesini sağlamak yeterli olmaktadır. Videolarda kalite kriterleri:

  1. İzleyici kitlesini tatmin etmesi
  2. İlgi çekici olması
  3. Yorum ve tartışmaya açık olması

İzleyici Kitlesinin Etkisi

Her kanalın ve içerik üreticisinin belirli bir kitleye daha çok hitap ettiği gerçektir. Bu nedenle üreticinin video çekerken bu kitleyi bir kenara atmaması ve videonun ağırlıklı olarak bu kitleye hitap etmesi son derece önemlidir. Bunun yanında genel kitlenin de ilgisini çekerek yeni takipçiler kazandıracak özellikte de olması önemlidir.

İlgi Çekici Olması

YouTube SEO kriterlerinin dikkate alınması son derece önemlidir. Videonun tanıtımını yaparken video başlığı, açıklaması gibi parametrelerin içerik ile uyuşması gerekir. Kalitesiz içerikler SEO kriterlerine uygun şekilde çok güzel tanıtılsa ve izleyiciye sunulsa da bu durum kanalın videolarının daha çok izlenmesini sağlamayacaktır.

Yoruma Açık Bir Video Oluşturun

Video insanları şaşırttığı ya da insanlar tarafından beğenildiği oranda yorum alır. Videoya fazla yorum yapılması SEO açısından aramalarda videonun daha üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.  Youtube Bu nedenle video yorumlarında tartışmaların yapılması son derece olumlu olacaktır.

user1

Seobizde.com kimdir ? Seobizde.com ekibi Seo ve Dijital Pazarlama ajansıdır. Türkiye'nin seçkin Seo Ajanslarından olma yolunda adım adım çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Yazılar
Youtube Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Youtube içeriklerinin daha çok izlenmesi daha yüksek gelir demek. Bu içeriklerin daha çok izlenmesi için daha kolay bulunması gerekir....

devamı
Youtube Etiketler Nasıl Olmalı

 Youtube hazır etiketler? YouTube izlenme etiketleri? Youtube etiket nasıl yapılır? YouTube etiketleri 2020 YouTube video hashtag ekleme? YouTube video...

devamı
YouTube Seo Sıralama Faktörleri Nelerdir

YouTube Seo Sıralama Faktörleri YouTube içeriklerinde SEO sıralaması için farklı faktörler vardır. Bu faktörler resmi açıklamalarla da belirtilmektedir. Tahmin...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder
WhatsApp ile ulaşın
Merhaba, size nasııl yardımcı olabiliriz 🙂
%d blogcu bunu beğendi: