• Saltukova Mahallesi no:23 ÇAYCUMA/ZONGULDAK
 Youtube’da Abone ve Yorumun Önemi Nedir?

Youtube’da Abone ve Yorumun Önemi Nedir?

Youtube’da Abone ve Yorumun Önemi Nedir?

YouTube Her geçen gün YouTube reklam gelirleri artmakta ve buna bağlı olarak da içerik üreticilerinin gelirleri artmaktadır. İçerik üreticilerinin gelirindeki bu artış pek çok kişi için Youtube platformunu daha cazip hale getirmektedir.

Youtube üzerinden gelir elde etmek için kaliteli içerikler üretmek şarttır çünkü bu içeriklerin izlenmesi sayesinde para kazanılması mümkündür. Belirli bir izlenme sayısına ulaşan içerik üreticilerin ödeme yapılmaya başlanır. Ödemelerin artması ve devamlı hale gelmesi için en önemli kriterler süreklilik ve istikrarlı bir izlenme artışıdır.

Youtube’da Abone Önemi

Youtube abone sayısı Youtube SEO için son derece önemlidir. Abone sayısı daha yüksek olan kanalların içerikleri daha öncelikli olarak üst sıralarda yer alırlar. Bu nedenle yüksek izlenme için abone sayısı önemlidir.

Youtube’da Yorumların Önemi

Videolara yapılan yorumlar etkileşim miktarını arttırır. SEO kriterlerinde önemli bir yere sahip olan yorumların içinde sıkça geçen kelimeler anahtar kelime özelliği taşımaktadır. Bu sayede sıkça kullanılan terimler ve kelimeler kişilerin aramalarında yön verici olmaktadır. Yorumlar bu açıdan önem arz etmektedir.

Etkili Video Arama Kriterleri

Youtube üzerinden paylaşılan videoların SEO kriterlerine uygun olması son derece önemlidir. Arama motorlarının radarına takılarak ilk sıralarda yer alan videolar daha yüksek izlenme sayılarına ulaşmayı kolaylaştırır. Abone sayısı ve izlenme sayısı arasındaki ilişki birbirini tetikleyen ve güçlendiren niteliktedir.

user1

Seobizde.com kimdir ? Seobizde.com ekibi Seo ve Dijital Pazarlama ajansıdır. Türkiye'nin seçkin Seo Ajanslarından olma yolunda adım adım çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Yazılar
Youtube Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Youtube içeriklerinin daha çok izlenmesi daha yüksek gelir demek. Bu içeriklerin daha çok izlenmesi için daha kolay bulunması gerekir....

devamı
Youtube Etiketler Nasıl Olmalı

 Youtube hazır etiketler? YouTube izlenme etiketleri? Youtube etiket nasıl yapılır? YouTube etiketleri 2020 YouTube video hashtag ekleme? YouTube video...

devamı
YouTube Seo Sıralama Faktörleri Nelerdir

YouTube Seo Sıralama Faktörleri YouTube içeriklerinde SEO sıralaması için farklı faktörler vardır. Bu faktörler resmi açıklamalarla da belirtilmektedir. Tahmin...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder
WhatsApp ile ulaşın
Merhaba, size nasııl yardımcı olabiliriz 🙂
%d blogcu bunu beğendi: