• Saltukova Mahallesi no:23 ÇAYCUMA/ZONGULDAK
 Backlink ile otorite yükseltmek

Backlink ile otorite yükseltmek

Backlink alarak sitenizin otoritenizi artırmak, profesyonel olarak gerçekleştirmeniz gereken bir faaliyettir.

Öncelikli sitenizde kalma sürenizin artması için, arama motorları tarafından tanınmak için kaliteli içerik oluşturmak gerekli bir kuraldır. Ancak arama motorları, belirli sorgular için bir web sitesini mi yoksa sayfayı mı sıralayacaklarına karar vermek için bir dizi faktör kullanır. Bu faktörlerden biri alan otoritesidir.

Alaka düzeyi, web sitenizin belirli bir konu için ne kadar yetkili olduğunu belirler. Bir web sitesine başka web siteleri tarafından backlink verildiğinde, bu durumda ilk sitenin güvenilir ve otoriter olması gerekir.

Ancak, yalnızca farklı kaynaklardan backlink almak yeterli değildir. Backlinklerin kalitesi de önemlidir. Örneğin, en iyi bahçıvanlık uygulamaları hakkında bilgi veren bir blog yazısı oluşturursanız, aynı alandaki diğer web sitelerinden baclink almak önemlidir. Backlink alacağınız site nasıl döviz ticareti yapılacağını öğreten rastgele bir web sitesi ise, bu backlink düşük değerli olacaktır. Daha da kötüsü, daha fazla geri bağlantı elde etmek için etik olmayan yöntemler kullandığınızı düşündüğü için Google tarafından cezalandırılmanıza neden olabilir.

Backlink oluşturmak pahalı bir aktivite olmak zorunda değildir. Bu yazıda, geri bağlantılarınızı oluşturmanın ekonomik ve etkili yollarını bulacaksınız.

Forum toğluluklarına katılın

Girişimcileri farklı şekillerde destekleyen birçok çevrimiçi web sitesi var. R10 ve Wm Aracı  gibi platformlar, yeni işletme sahiplerinin birbirleriyle bağlantı kurmasına yardımcı oluyorlar. Kaynaklara erişim sağlarlar. Ayrıca bilgilendirici   bir yapıya da sahiptirler .

Yeni başlayanlara yardımcı olmak için 500 ila 1000 kelime arasında gönderi gönderebilir ve benzersiz bakış açınızı ve deneyiminizi paylaşabilirsiniz.

Bunlar, yüksek etki alanı derecelendirmesine sahip web siteleridir. İşletme web siteniz için yazar biyografi alanında bir bağlantı alacaksınız. Ve bu şekilde, yüksek etki alanı otoritesi olan web sitelerinden sizinkine yavaş ama etkili bir şekilde bağlantılar oluşturacaksınız.

ilginizi çekebilir  Google Ads Çoğrafi Hedefleme

Amacınızın, iş arkadaşlarınız için yararlı içerik oluşturmak olması gerektiğini unutmayın. Ve kendi markanız etrafında promosyon malzemeleri yazmayın.

Web sitenize kullanışlı bir araç ekleyin

Bu öneri, ünlü pazarlamacı Neil Patel’in faydalı bir gönderisinden geliyor. Web sitenizde benzersiz ve yararlı bir araç sunuyorsanız, diğer kişilerin web sitenize bağlanmasını sağlamanın kesin bir yolu vardır. (Sıra Bulucu) gibi..

Bir araca örnek olarak Sıra Bulucu, içerik analizcisi veya karmaşık bir görevi alan ve kullanıcıların ihtiyaç duydukları yardımı almalarını kolay ve ücretsiz hale getiren herhangi bir şey olabilir.

Böyle bir araç geliştirmenin birçok yolu vardır, ancak kendi araçlarınızdan birini yapmak için gerekli teknik becerilere sahip değilseniz, bir eklenti pazarından düşük bir fiyata bir tane satın alabilirsiniz.

Bir infografik oluşturun

İnfografikler, karmaşık verileri çekici bir şekilde temsil eden görsellerdir. İyi hazırlanmış infografikler, faydalı içerik sağladıkları için insanlar için çok ilgi çekicidir. Ve karmaşık bilgileri küçük boyutlu gerçeklere ve resimlere dönüştürürler.

Bir infografik son derece etki sahibi olabilir. Hedef kitleniz için yararlı olanı eklemek sadece daha fazla trafiğe yol açmayacak, aynı zamanda size daha fazla backlin sağlayacaktır.

Bir infografik oluşturmanın ilk adımı araştırmanızı yapmaktır . Alanınızdaki ilginç konuları ve en çok sorulan soruları belirleyin. Ardından çeşitli kaynaklardan bilgi toplamaya başlayın.

İnfografiğinizi oluşturmak için bir tasarım aracıyla çalışın. Şu anda, infografiğinizde markanızla eşleşen renkleri kullanmak markanızın daha akılda kalıcı olmasına yardımcı olacaktır.

Bir infografikte yalnızca gerçek verileri sunmak zorunda değilsiniz. Aynı formatı kullanarak kılavuzlar da oluşturabilirsiniz.

İnfografiğinizi web sitenize ekleyin ve aktif bir şekilde tanıtın. İnsanlardan bunu paylaşmalarını isteyen bir harekete geçirici mesaj oluşturduğunuzdan emin olun. İyi yapılmışsa ve insanlara yardımcı oluyorsa, zaman içinde yayınınıza bir dizi backlink görebilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Facebook Algoritması Nasıl Çalışır

Bir istatistik gönderisi oluşturun

İstatistik gönderisi, bir konu hakkındaki gerçek bilgileri listeleyen bir blog yazısı veya makaledir. Bir istatistik gönderisi oluşturmak zor ama kullanışlıdır çünkü hedef kitlenize gerçek araştırmalarla desteklenen kritik bilgiler vereceksiniz.

Önemli istatistiksel bilgilerin bir listesini oluşturduktan sonra, bunları en iyi etki için düzenlemeniz gerekir. Örneğin, web sitelerindeki formların kullanımıyla ilgili olarak oluşturulmuş bir istatistik gönderisinin resmini burada bulabilirsiniz. İstatistikleri organize etmenin ve sunmanın insanlara farklı alanlardaki pazarlama çabalarını iyileştirme yolları hakkında pratik fikirler verdiği açıkça ortaya çıkıyor.

Bağlanabilirliği yüksek bir istatistik yayını

Uygun fiyatlı araçlarla çalışın

Sektörde, SEO’nuzu kökten artırabilecek derinlemesine SEO bilgileri sağlayan bazı harika araçlar var.

Bununla birlikte, çalışmak için harika oldukları gibi, küçükten başlayan biri için de son derece pahalıdırlar. Ancak bu, pahalı araçlara harcamanız gerektiği veya hiçbir zaman SEO platformlarını kullanmadığınız anlamına gelmez.

Birlikte çalışabileceğiniz birkaç ücretsiz ve bütçe dostu alternatif vardır. Çevrimiçi olarak ücretsiz SEO Araçlarını arayın veya web sitenizi optimize etme işleminin panonuzun içinden gerçekleşmesini sağlayan WordPress SEO Eklentilerini kullanın.

AnswerThePublic, Google’ın Reklam Yöneticisi kontrol paneli, SmallSEOTools ve daha fazlası gibi araçlar, kullanabileceğiniz mükemmel platformlardır.

Küçük işletmeler için SEO platformlarının bazı araştırmaları ve denemeleri, alakalı içerik oluşturmak ve trafik oluşturmak için yeterli veri elde etmenize yardımcı olacaktır.

Backlink oluşturma süreci, zaman ve büyük çaba gerektiren bir süreçtir. Ancak etki alanı otoritenizi geliştirmenin işletmenizi nasıl büyütebileceğini görmek, dikkat edilmesi gereken bir faaliyettir.

Bu yazıda, küçük işletmelerin ve bireylerin backlinklerini tamamen etik bir şekilde artırabilecekleri birkaç yol paylaştım.

ilginizi çekebilir  Wordpress Kullanarak E- Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur

Bu farklı stratejiler üzerinde çalışın. Backlerinizde istikrarlı bir artış göreceksiniz. İşletmenizin büyümesini ve ilerlemesini izlemenize yardımcı olacak bir SEO aracı kullandığınızdan emin olun.

Bağlantı araştırması, içeriğinize geri bağlantı alabileceğiniz web sitelerini tanımlama sürecidir. Bağlantı kurma çabalarınızı optimize etmenize ve önemli olan geri bağlantı kaynaklarına odaklanmanıza izin vererek maliyetleri düşürmenize yardımcı olur .

 

Backlink arama, bağlantı kurma sürecinde çok önemli bir adımdır, dikkatli planlama ve teknik ve yaratıcı becerilerin bir karışımını gerektirir. Bağlantı araştırması, size hedef sitelerinizin URL’lerinden çok daha fazlasını söyler.

Bağlantı araştırmasıyla öğrendiğiniz temel şeylerden bazıları şunlardır.

Bağlantı oluşturmak için hedefleyebileceğiniz tam sayfalar / makaleler

Sitenizdeki en yüksek ve en düşük değerli bağlantılar

Hangi bağlantı kurma stratejilerini kullanmanız gerektiği

Bir anahtar kelime için sıralamanız gereken bağlantı sayısı

Geri bağlantı almanız ne kadar sürer (günler / haftalar / aylar)

Bağlantı kurmaya yatırım yapmanız gereken kaynaklar

Geri bağlantı almak için ihtiyaç duyduğunuz içerik türü

Oluşturmanız gereken içerik kalitesi

Backlink alma şansınızı artırmak için oluşturmanız gereken bağlantıya değer varlıklar

Backlink almak için bağlantı kurmanız gereken kişiler

Ve diğer birçok önemli şey.

Backlink araştırması olmadan bağlantı kurmaya kaynak yatırımı yapmak, kârlı olup olmadığını bilmeden bir işletmeye para yatırmak gibidir.

Ücretsiz paravan blog oluşturma fırsatlarını bulmak için birkaç Google araması yapmak, bağlantı araştırması değildir (bu sadece küçük bir kısmıdır).

Aynı zamanda yerel ve genel firma rehberlerinden alacağınız backliklerde sitenizin otoritesini artırmasına ve arama motorlarında yükselmesine etki edecektir.

 

 

user1

Seobizde.com kimdir ? Seobizde.com ekibi Seo ve Dijital Pazarlama ajansıdır. Türkiye'nin seçkin Seo Ajanslarından olma yolunda adım adım çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Yazılar
WordPress Açılış Sayfası Oluşturma

WordPress sitenizde özel bir açılış sayfası oluşturmak ister misiniz? Açılış sayfası, oldukça optimize edilmiş bir pazarlama sayfasıdır. İşletmelerin web sitesi...

devamı
Google Ads Çoğrafi Hedefleme

Coğrafi hedefleme , tüketicilere coğrafi konumlarına göre farklı reklamlar veya içerik sunma uygulamasıdır.  Bu yazıda, coğrafi hedeflemenin ne olduğunu, nasıl...

devamı
Google un Yeni Kriteri Google Core Web Vitals

Google Core Web Vitals , bir sayfanın yükleme performansı, etkileşimi ve görsel kararlılığı için gerçek dünyadaki kullanıcı deneyimini ölçen bir...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder
%d blogcu bunu beğendi:

https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/