• Saltukova Mahallesi no:23 ÇAYCUMA/ZONGULDAK
 Bütünsel Seo

Bütünsel Seo

En iyi pazarlama uygulayıcıları, SEO‘nun eskisi gibi olmadığını anlıyor. Şimdi, SEO ile gerçekten harika bir iş yapmak istiyorsanız, bütünsel SEO’ya odaklanmanız gerekir.

Çoğu insan gibiyseniz, mantıklı bir sonraki sorunuz “bütünsel SEO nedir?” Harika soru! İşte şey; SEO, son birkaç on yılda önemli ölçüde gelişti. Günümüzde, kullanılması gerekmeyen birçok taktik vardır. Ve aslında, SEO o kadar büyüdü ki, pazarlamanın diğer yönleriyle örtüşüyor. Örneğin, SEO sosyal medyaya, içerik stratejisine, PPC’ye, e-posta pazarlamasına, web geliştirmeye ve daha fazlasına dokunur.

SEO‘yu doğru yaptığınızda, bu çeşitli temas noktaları hakkında düşünmek ve bunların SEO merceğinden yapılmasını sağlamak istersiniz. Ve bunu yaptığınızda, bütünsel SEO yapıyorsunuz. Ayrıca bunu bir düşünün. Bütünsel SEO, içerik ve geri bağlantılar oluşturmakla ilgili değildir. Bunun yerine, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan ve amaçlarına hitap eden kaliteli içerik oluşturmakla ilgilidir. Bununla ilgili daha fazla ayrıntıya gireceğim, ancak 1990’lara geri dönelim, böylece tüm içeriği edinebilirsiniz.

SEO’NUN SÜPER KISA TARİHİ
90’lı yıllarda, web sayfanızda bulunan içeriğe bağlı olarak arama motorlarında görünmek mümkündü. Arama sonuçlarında neyin gösterilmesi gerektiğine karar vermek için hemen hemen ana ve tek faktör buydu. Yahoo! açık ara önde gelen arama motoruydu. Neye baktılar? Web sitenizdeki içeriğe baktılar. Ardından, Google 1998’de hizmete girdi ve işler değişti.

 

GOOGLE SAHNEYE GİRDİ

Google bir oyun değiştiriciydi çünkü algoritmaları sadece bir web sayfasındaki içeriğe bakmıyordu. Aksine, geri bağlantıları da dikkate aldı. Bir geri bağlantınız varsa, bu, başka bir web sitesinin web sitenize bağlantı verdiği anlamına gelir.

Daha güvenilir web sitelerine bağlanılacağı mantıklıydı. Birçok web sitesinde, işe yaramaz metinler yüklü ve anahtar kelimelerle doldurulmuş sayfalar vardı. Web sitesi sahipleri, metnin mevcut olmasının kendilerini iyi sıralamalarını sağlayacağını umdular. Ve bu, Google ortaya çıkana kadar işe yaradı. Google, tonlarca metin sağlayan ve gerçek bir değeri olmayan birçok sayfa olduğunu fark etti. Ancak bir web sitesinin kendisine bağlanan başka bir web sitesi varsa, bu değer oyu gösterir. Bu, özellikle başka birine hiper bağlantı kurmak için gerçek bir teşvikin olmadığı zamanlarda geçerlidir. Birine sadece bağlanmaya değer bir şey olduğu için bağlantı kurdun.

ilginizi çekebilir  Google un Yeni Kriteri Google Core Web Vitals

Google için arama sonuçlarının kalitesi, yenilikçi algoritmaları nedeniyle diğer arama motorlarının sağladıklarından çok daha iyi hale geldi.

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU UYGULAMASI

Bir web siteniz varsa, arama motorlarında iyi sıralanmasını istersiniz. Ne kadar çok web sitesi trafiği alırsanız, o kadar çok iş alırsınız. Bu nedenle, web sitenizi arama motorları için optimize etmek çok mantıklı. Yıllar geçtikçe, iyi sıralama için çok önemli olduğu düşünülen iki temel faktör oldu. Bunlar kaliteli içerik ve kaliteli geri bağlantıları içerir.

Bütünsel SEO, içerik ve geri bağlantılar oluşturmakla ilgili değildir. Bunun yerine, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan ve amaçlarına hitap eden kaliteli içerik oluşturmakla ilgilidir.

Kaliteli İçeriğin Önemi

İyi bir sıralama elde etmek istiyorsanız, web sitenizde harika içerikler üretmeniz gerekir. Bu onlarca yıldır doğruydu ve hala doğru. Web siteniz ne kadar çok değer sağlarsa, web sitenizin ziyaretçileri o kadar çok fayda sağlar. Ve arama motorları, size gönderdikleri kişilerin fayda sağladığından emin olmak ister.

Şu anda web sitenizdeki içeriği geliştirmek için çalışmıyorsanız ve hedef kitlenize değer sağlamak için çabalıyorsanız, o zaman rekabet avantajınıza sahip olursunuz.

Kaliteli Geri Bağlantıların Önemi

Harika içeriğe sahip olmanın yanı sıra, web sitenizin değerini arama motorlarına göstermenin başka yollarına ihtiyacınız var. Bunu yapmanın en değerli yollarından biri, kaliteli geri bağlantılar elde etmektir.

 

Geri bağlantı oluşturmanın birçok yolu vardır. Backlink profilinizi geliştirmiyorsanız, bu üzerinde çalışmanız gereken bir şeydir.

ilginizi çekebilir  Seo Nedir ?

NOT: Backlink alırken dikkat edeceğiniz bir takım hususlar vardır. Bunların başında;

alacağınız sitenin otoritesi,
Backlink alacağınız sitenin DA ve PA değerleri,
Backlink alacağınız sitenin sektörünüz ile ilgili alaka seviyesi,
Backlink alacağınız sitenin içerik kalitesi,

Şimdi kaldığımız yerden devam edelim. Yıllar geçtikçe, yapmanız gereken tek şeyin öncelikle içerik yazmak ve geri bağlantı almak olduğu varsayıldı. Ve bu genellikle yeterliydi. Ancak, özellikle 2020’den bugüne kadar SEO ile çok şey değişti. Dolayısıyla, içerik ve geri bağlantılar önemliyken, nüanslar var. Bu nüanslar o kadar önemlidir ki, diğer dijital pazarlama alanlarıyla örtüşürler. Genelde SEO olarak düşünülenin ötesine geçerler.

Tipik SEO’nuza “geleneksel SEO” denir. Öncelikle içerik ve geri bağlantılar etrafında toplanmıştır. Öte yandan, bütünsel SEO, web sitesi ziyaretçisine gerçek değer sağlamaya odaklanmıştır. Kullanıcının niyetine hitap etmeye odaklanmıştır. İşte burada anlamsal SEO devreye giriyor. Bu tamamen farklı bir blog yazısı için bir konu. Daha fazla bilgi edinmek için buraya göz atın: İçerik Stratejinizde SEO Semantiğini Nasıl Kullanırsınız?

BÜTÜNSEL SEO, TİPİK PAZARLAMA FAALİYETLERİNE NASIL UYAR?

Benim gibi birçok SEO (arama motoru optimize edicisi) artık yalnızca içeriğe ve geri bağlantılara odaklanmıyor. Dahil edilmesi gereken çok daha fazla strateji var. Bu strateji, pazarlamanın SEO dışı yönleriyle örtüşüyor. Şunu keşfedelim:

SEO Lensinden Sosyal Medya

Geçmişte, takip edilen büyük bir sosyal medyaya sahip olmanın Google için bir sıralama sinyali olacağına dair birçok spekülasyon vardı. Ancak Google, sosyal medya takipçilerinin ve sayfalarının sıralama sinyalleri olmadığı konusunda çok net bir açıklama yaptı. Matt Cutts’ın konuyla ilgili bu videoda neler söylediğini görebilirsiniz:

ilginizi çekebilir  Yeni Başlayanlar İçin Seo Başlangıç Rehberi

Ama işte yakalama; Sosyal medya SEO performansınızı doğrudan etkilemese de dolaylı olarak etkiler. İşte bir örnek: Sektörünüzde trend olan bir konu hakkında harika bir blog yazısı oluşturduğunuzu varsayalım. Ardından bu blog gönderisini sosyal medyada paylaşırsınız. Gönderinin değeri nedeniyle, sektörünüzde viral hale geliyor. Bu da, içeriğinize referans vermeye karar veren sektörle ilgili diğer bloglardan geri bağlantılar oluşturmanıza neden olur. Üçüncü taraf web sitelerinden gelen bu geri bağlantılar, kendi sıralamanızı etkiler.

Bu nedenle, sosyal medya aktivitelerinizin ve SEO aktivitelerinizin el ele çalışması önemlidir. Mümkün olan en yüksek erişimi elde etmenize yardımcı olmak için birlikte çalışmaları gerekir. Sosyal medya kişiniz içerik yayınlarken SEO hedeflerinizi ve hedeflerinizi göz önünde bulunduruyor mu? Eğer öyleyse, ne yapıyorlar? Ve değilse, ne yapmaları gerekir?

Bu arada, sosyal medya etkinliğinin gelişmiş SEO performansıyla ilişkili olduğunu gösteren bazı harika çalışmalar var. Ve Matt Cutts’a göre, bu nedenselliğe değil korelasyona gidiyor. Sosyal medyada başarılı olan harika içeriğiniz varsa, muhtemelen SEO performansına yardımcı olan harika içeriğiniz vardır.

SEO Gözüyle Web Sitesi Geliştirme

Birçok web sitesi geliştiricisi SEO yaptıklarını söyleyecektir, ancak gerçekte sadece birkaç SEO faktörünü benimserler. Örneğin, her sayfaya meta başlık eklemek bir SEO uygulamasıdır, ancak web sitesi geliştirme için yapılması gereken tek şey bu değildir.

Web geliştiricileri, web sitelerinin mümkün olduğunca SEO dostu olmasını sağlamak için SEO uzmanlarıyla birlikte çalışmalıdır.

Web sitesi geliştirmenizin mümkün olan en kapsamlı SEO standartlarına göre yapılıp yapılmadığını görmek için pratik bir testtir.

user1

Seobizde.com kimdir ? Seobizde.com ekibi Seo ve Dijital Pazarlama ajansıdır. Türkiye'nin seçkin Seo Ajanslarından olma yolunda adım adım çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Yazılar
Google un Yeni Kriteri Google Core Web Vitals

Google Core Web Vitals , bir sayfanın yükleme performansı, etkileşimi ve görsel kararlılığı için gerçek dünyadaki kullanıcı deneyimini ölçen bir...

devamı
SEO Organik Trafik Artırma Yolları

özet1 SEO Organik Trafik Artırma Yolları1.0.1 Google Araçlarını Doğru Kullanın!1.1 Sosyal Medya Araçlarının Verimli Kullanımı1.2 Site Haritası Oluşturun ve...

devamı
Seo Nedir ?

özet1 Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır? Seo Uzmanı, Seo Nasıl Yapılır? Seo Ne demek ? Seo Hizmeti? Se0 Açılımı?1.1...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder
%d blogcu bunu beğendi:

https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/