• Saltukova Mahallesi no:23 ÇAYCUMA/ZONGULDAK
 E Ticaret Seo

E Ticaret Seo

Araştırmaya göre , organik trafiğin% 43’ü aramadan geliyor ve bir siteye daha fazla trafik çekmek, herhangi bir işletme sahibinin aklındaki ilk şey. Çevrimiçi mağazanızı sorgular için son derece görünür kılmak, çevrimiçi trafiğinizi büyük ölçüde artırmak ve ürünlerinizi doğru kitleye göstermek için e-Ticaret SEO’sunda ustalaşmanız gerekir. E-ticaret web siteleriniz için SEO, satışlarınızı ve gelirinizi artırma potansiyeli taşır ve sizi sektörünüzde baskın bir figür haline getirir.

SEO Nedir

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Google, YouTube, Yahoo ve diğer sitelerde kolay takip için içeriğin oluşturulduğu ve geliştirildiği süreçtir. Arama algoritmaları, sorgunuzun kelimeleri, alaka düzeyi, sayfaların kullanılabilirliği, kaynakların uzmanlığı, konum ve ayar gibi faktörlere bakar.

Dolayısıyla, SERP’ye bir şey yazdığınızda, ilk sayfa on ücretsiz sonuç görüntüler ve araştırmalara göre, kullanıcıların% 90’ı ilk sayfayı asla tıklamaz. Yani ziyaretçilerinizden saklanacağınız son yer ikinci sayfa olmalıdır.

E-ticaret SEO , ürün sayfanızın bu on organik arama sonucu arasında görünmesini sağlamakla ilgilidir. SEO, özellikle yeni ürünler eklerken anahtar kelime trendlerini takip etmeniz gereken devam eden bir süreçtir. E-Ticaret SEO’sunu yönetmek göz korkutucu bir görev gibi görünebilir, ancak çabaya değer. Ne kadar fazla hedeflenmiş trafik alırsanız, dönüşümler o kadar yüksek olur!

E-Ticaret SEO hakkında bilmeniz gereken temel şeylere bakalım.

1. Anahtar Kelime Araştırması

Herhangi bir etkili e-Ticaret SEO optimizasyon stratejisinin özü, anahtar kelime arama ile başlar. Genellikle üç ila dört kelime uzunluğunda olan uzun kuyruklu anahtar kelimelerin farkında olun. Anahtar kelime ne kadar uzunsa o kadar belirgindir. Bu, doğası gereği daha düşük rekabet ve genellikle daha yüksek dönüşüm oranları anlamına gelir.

Anahtar kelimelerinizi aşağıdakilere göre ölçebilirsiniz;

Anahtar kelime hacmi: Hacim ne kadar yüksek olursa, işletmeniz için o kadar fazla potansiyel trafik elde edersiniz. Daha yüksek hacimli anahtar kelimeler, çok fazla rekabet anlamına gelir.

ilginizi çekebilir  Backlink Araştırması

Rekabet: rekabet ne kadar azsa, anahtar kelime için sıralama şansınız o kadar artar.

Alaka düzeyi: Ürününüzün gerçekten tatmin edeceği anahtar kelimelere bağlı kalın. Ürün sayfanıza veya aranan öğenin kategori sayfasına odaklanın.

Amaç: E-ticaret web sitelerinin, satın alma niyetini gösteren ticari anahtar kelimelerle ilgilendiğini unutmayın. Bir anahtar kelimeye bakarak amacı değerlendirebilirsiniz.

2. E-Ticaret Sitesi Yapısı

Doğru hedeflenmiş anahtar kelimelere sahip olduğunuzda, sonraki şey, sağlam bir e-ticaret sitesi yapısına sahip olarak bilgileri eyleme geçirmektir. Web sitenizdeki sayfaları yapılandırma ve düzenleme şekliniz, sıralama şansınızı ve Kullanıcı Deneyimini etkileyecektir.

Site yapısı, kullanıcıların önünde en iyi, en alakalı içeriği almakla ilgilidir. Ayrıca, ihtiyaç duyduklarını bulmak için tıklama sayısını da azaltır.  Sitenizi basit ve ölçeklenebilir hale getirin. Alakalı alt talimatlar ve URL’ler oluşturmak için anahtar kelime araştırmasını kullanın. En önemlisi, sitenizin her sayfası ana sayfanızdan birkaç tıklama olmalıdır.

3. Sayfa İçi E-ticaret SEO

Anahtar kelime araştırmanız ve e-ticaret site yapınız belirlendi. Şimdi ürün sayfalarınıza ve ürün kategori sayfalarınıza bakma zamanı. Sayfada e-ticaret SEO, anahtar kelimelerinizin doğru yerlerde olmasını sağladığı için hayati önem taşır. Google’ın sayfanızın tam amacını bilmesini sağlamanın bir yoludur ve diğer Arama Motoru Sonuç Sayfaları (SERP) özelliklerinde görünmenize yardımcı olur.

Ürün kategorisi sayfaları, sıralanması gereken önemli sayfalardan biridir. Bir ziyaretçi onları Google’da bulursa, o kategorideki tüm ürünlere erişmesi daha kolay olacaktır. Daha iyi sayfa optimizasyonu için hedeflenen anahtar kelimelerinizi aşağıdaki yerlere yerleştirin;

  1. Tekdüzen Kaynak Konum Belirleyicide (URL) : Anahtar kelimeniz URL’nizde olsun. Basit ve doğru tutmaya çalışın. URL’nizi 50-60 karakterin altında tutun, çünkü daha kısa URL’ler, uzun URL’lerden daha iyidir.
  2. Başlık Etiketinde , başlık 1 (H1) anahtar kelimelere sahip olmalıdır.
  3. Ana sayfada, anahtar kelimeniz giriş kısmında ve sayfada en az üç (3) kez görünmelidir.
  4. Meta açıklamadaki anahtar kelime, tıklama oranını artırabilir.

4. Her Sayfaya Benzersiz İçerik Ekleyin

Uzun ürün açıklamalarıyla ince içerikli sayfaları azaltın. Google ve diğer arama motorları, sayfanızın hangi anahtar kelimeler için sıralanacağına ve sayfanızın her bir anahtar kelime için ne kadar yüksek sıralanması gerektiğine karar vermek için sayfanızdaki içeriği kullanır. Önce en önemli sayfalarınıza odaklanmanızı öneririz. Kategori ve ürün sayfaları için, her biri için en az 300-1000 kelime benzersiz içerik yazmaya bakmalısınız.

ilginizi çekebilir  Screaming Frog SEO Nedir?

Etkili bir e-Ticaret SEO planı için ürünleriniz ve kategorileriniz için yüksek kaliteli içerik yazarken anahtar kelimeler kullanın. Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimelerin Kısa Kuyruklu Anahtar Kelimelere kıyasla daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olduğunu bilin.

E-ticaret SEO’yu kullanmaya başlayın

Web sitenizin yüzlerce, binlerce ve hatta yüz binlerce potansiyel ziyaretçi almasını istiyorsanız, e-Ticaret SEO hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir. SEO geniş bir konudur ve küçük işletmeler için bunaltıcı olabilir, ancak bunun bir günde yapılacak bir şey değil, devam eden bir süreç olduğunu unutmayın.

Rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimelere bakarak başlayın ve bunları başlık etiketlerinize dahil edin.

E-Ticaret SEO’nuza başlama ve çevrimiçi iş trafiğinizi artırma zamanı.

 

E-ticaret işletme SEO’su, çevrimiçi mağazanızı arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha belirgin hale getirmenin yoludur. Bireyler sattığınız ürünleri aradığında, daha fazla trafik alabilmeniz için beklendiği kadar istisnai bir sıralama yapmanız gerekir.

SEO, küçük işletmenizi iyi bilinen bir işletmeye dönüştürebilen sihirdir. Web sitenize uygulayabileceğiniz basit stratejilerle web sitenizin karlılığını en üst düzeye çıkarabilir. İyi bir e-Ticaret SEO optimizasyon ajansı , web sitenizin arama motorlarında çevrimiçi görünürlüğünü artırmasına yardımcı olacaktır. Gelişmiş çevrimiçi görünürlük, web sitenizde daha iyi bir trafiğe dönüşebilir. Ve bir şey diğerine götürür. Web sitenizde iyi bir trafik olduğunda, satışlarınızda birçok potansiyel müşteri bekleyebilirsiniz.

E-ticaret web sitelerinin SEO’ya odaklanmasının gerekmesinin nedenleri?

SEO artık bir seçim değil. SEO, bir web sitesinin trafiğinin kalitesini ve miktarını ve Google, Yahoo ve Bing gibi farklı arama motorlarının kullanıcıları için görünürlüğünü artırma sürecidir. Bu bir zorunluluktur. Minimum çevrimiçi varlığa sahip olan tüm işletmeler, rekabette önde kalmak için web sitelerinde SEO stratejileri uygulamayı tercih ediyor. Henüz çoğunluğa katılmadıysanız, geride kalıyorsunuz.

Kullanıcılar web sitenizi bulabilecek

Çevrimiçi arama, dünya çapındaki tüketiciler için gerekli bir karar verme sürecidir. Tüketicilerin% 90’ından fazlası, ürünler hakkında bilgi edinmek ve çevrimiçi alışveriş yapmak için arama motorlarına güveniyor. Site içi trafiğin büyük bir kısmının farklı arama motorlarından geldiğini belirtmeye gerek yok. Elbette, Google, kullanıcı aramasına göre en fazla trafiği farklı web sitelerine yönlendirir. E-ticaret için Arama Motoru Optimizasyonu, sitenizi arama motorlarına görünür kılacak ve hedef kitleniz arasındaki görünürlüğü artıracaktır. Görünürlüğün artmasıyla, kâr yüzdesi de önemli ölçüde iyileşecektir. Piyasada, işletmenizin SEO hizmetleriyle makul bir maliyetle ilgilenebilecek e-ticaret için profesyonel SEO hizmetleri bulunmaktadır.

ilginizi çekebilir  E-ticaret SEO Başarısı İçin 8 Adım

SEO, işletmenizi büyütmenin uygun maliyetli bir yoludur

SEO stratejisi, işinizi büyütmek için önemli bir unsurdur. Etkili bir SEO ekibinin web sitenizin stratejisini yönetmesine izin verdiğinizde, web sitenizdeki trafiği artırmanın uygun maliyetli bir yolu olabilir. Uygun stratejilerle, ödeme yapmadan web sitenize büyük miktarlarda organik kaliteli trafik çekebilirsiniz. SEO’yu ticari pazarlama stratejinizin ayrılmaz bir parçası haline getirin ve çok fazla harcama yapmadan daha fazlasını başarabileceksiniz. Sadece e-ticaret için bir dijital pazarlama ajansı ile iletişime geçin, gerisini onlar halleder. Yatırım, uzun vadede elde edeceğiniz sonuçlara kıyasla nominal olduğunda, SEO’nun işletmenize boyut ve hacim olarak büyümek için geniş bir müşteri tabanı vereceğini söylemek zorunludur.

Büyük yatırım getirisi

Etkili bir SEO stratejisi, işinize hedeflenmiş, ölçülebilir sonuçlar sağlayabilir. Web siteniz için SEO stratejilerini sürdürmeniz koşuluyla, sonuçlar her zaman uzun ömürlüdür. Web sitenize gelen trafik akışının esas olarak değerli müşterilerinize dönüştürülmesini sağlamak için çalışır. SEO, çevrimiçi pazarlamanın harika bir şeklidir. İşletmenize çok az yatırımla harika bir yatırım getirisi (yatırım getirisi) sağlayabilir. Tanınmış bir e-ticaret SEO ajansı tarafından size verilen öneriler doğrultusunda web sitenize SEO taktikleri eklemeye devam ederseniz.

Sonuç

İşletmenizin web sitesi için iyi tasarlanmış ve etkili bir SEO stratejisi uygulamak hiç de zor değil. SEO stratejisi, çevrimiçi varlığınızı genişletmeyi planlarken görmezden gelemeyeceğiniz veya göz ardı edemeyeceğiniz bir şeydir. İşletmenizi pazarlayabileceğiniz birçok kanal varken, hiçbir şey arama motoru optimizasyonu taktikleri ve stratejilerinin etkisini alt edemez. İster küçük ister büyük olsun, çevrimiçi varlığı olan tüm işletmeler, pazarlama stratejilerine SEO taktikleri uygulamayı tercih ediyor.

 

 

user1

Seobizde.com kimdir ? Seobizde.com ekibi Seo ve Dijital Pazarlama ajansıdır. Türkiye'nin seçkin Seo Ajanslarından olma yolunda adım adım çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Yazılar
WordPress Açılış Sayfası Oluşturma

WordPress sitenizde özel bir açılış sayfası oluşturmak ister misiniz? Açılış sayfası, oldukça optimize edilmiş bir pazarlama sayfasıdır. İşletmelerin web sitesi...

devamı
Google Ads Çoğrafi Hedefleme

Coğrafi hedefleme , tüketicilere coğrafi konumlarına göre farklı reklamlar veya içerik sunma uygulamasıdır.  Bu yazıda, coğrafi hedeflemenin ne olduğunu, nasıl...

devamı
Google un Yeni Kriteri Google Core Web Vitals

Google Core Web Vitals , bir sayfanın yükleme performansı, etkileşimi ve görsel kararlılığı için gerçek dünyadaki kullanıcı deneyimini ölçen bir...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder
%d blogcu bunu beğendi:

https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/