• Saltukova Mahallesi no:23 ÇAYCUMA/ZONGULDAK
 Site Trafiğini Artırmanın 7 Yolu

Site Trafiğini Artırmanın 7 Yolu

Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak istiyor, ancak yine de Google’a ve internetteki diğer milyonlarca rakip siteye karşı bitmek bilmeyen bir savaş mı veriyorsunuz? Eğer böyle hissediyorsanız, şu anda seçeneklerinizi kaliteli bir SERP denetleyici aracıyla değerlendirmenin en iyi zamanı olabilir.

SERP araçlarıyla ilgili harika olan şey, doğru bir şekilde kurulduklarında, sizin için tüm ağır araştırma ve raporlamaları yapmaya devam edecekleridir.

Hepsinden iyisi, piyasadaki en iyi çözümlerin birçoğunun, sitenizin hangi alanlarının yardıma ihtiyacı olduğunu söylerken, aynı zamanda kendi sitenizde önemli anahtar kelime analizlerinizi ve daha fazlasını verebilen bazı harika izleme araçları ve özellikleri vardır.

Bugün, Sitechecker gibi kaliteli bir web sitesi denetleyicisinin neleri içermesi gerektiğine bir göz atacağız. Bu tür özellikler, araçlar ve raporlama, anahtar kelime araştırmasına, verileri analiz etmeye, site sahiplerine raporlar sağlamaya ve daha pek çok şeye yardımcı olmalıdır… bunların tümü, kullanıcıların sitelerini ve Google arama sıralamalarını iyileştirmelerine yardımcı olma nihai amacı ile.

1 – Anahtar Kelimelerinizi ve Hareketlerinizi İzleyin

Google’da daha üst sıralarda yer almaya çalışırken bakmanız gereken en önemli şeylerden biri, şu anda hangi anahtar kelimeleri ve nerede sıraladığınızdır. Halihazırda neye sahip olduğunuzu bilmek yeterli değildir, aynı zamanda bu hareketlere de göz atmanız gerekir.

Anahtar kelime raporları ve hareketleri, Google’ın ilk veya ikinci sayfasından yalnızca birkaç nokta uzakta olabilecek anahtar kelimeleri size söyleyebildikleri için son derece kullanışlıdır. Ana sayfaya çok yakın olan bu anahtar kelimelere odaklanarak, sitenize akan trafik miktarını hızlı bir şekilde artırabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Seo Nedir?

Bunların tümü Sıra Bulucu aracı ile yapılabilir ve aşağıda hızlı bir önizlemesini görebilirsiniz.

Sitechecker, site üzerinden çeşitli raporlar çalıştırmanın yanı sıra, Sitechecker içindeki tüm araçlardan otomatik olarak SEO görevlerinin bir listesini oluşturan Asistan aracını da sunar. Bu, site sahiplerinin ve SEO danışmanlarının hesaplarına kolayca giriş yapmalarına ve Google’ın en üst sıralarına çıkmaları için hangi iyileştirmelerin ve değişikliklerin yapılması gerektiğini görmelerine olanak tanır.

2 – Rakiplerinizi Analiz Edin

Kendi siteniz için anahtar kelimeleri ve sıralamaları takip etmenin yanı sıra, rekabeti de takip etmek önemlidir.

Rakiplerinize baktığınızda ve hangi anahtar kelimeleri sıraladıklarını görünce, bu içerik oluşturma ve bağlantı kurma sürecine yardımcı olabilir.

Rakipleriniz hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, sitenizin onları arama sonuçlarında geçirmesi o kadar kolay olacaktır.

3 – Tanıtım Yazısı Vermeden Önce Siteleri İnceleyin

Diğer sitelere içerik ekleyerek herhangi bir şey yapıyorsanız, SEO konusunda tanıtım yaptığınız sitenin kalitesini her zaman göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bunun harika bir örneği, bir pazarlama siteleri için yazıyorsanız ve benzersiz bir örnek olay incelemesi veya kendi pazarlama rehberinizi yayınlamak istemeniz olabilir. Bunu akılda tutarak, sitenin halihazırda sıraladığı diğer anahtar kelimelere, sitenin genel sıralamasının ne kadar iyi olduğuna ve sitenin ilişkili DA / DR derecelendirmelerinin ne olduğuna bakmalısınız.

Bir site hakkında ne kadar çok şey bilirseniz ve içeriği ne kadar iyi sıralarsa, konuk blog yazmada başarıya devam etme olasılığınız o kadar artar.

4 – Site İçi SEO’nuzu Geliştirin

İçerik oluşturma ve bağlantı oluşturma, bir sitenin Google’da nerede ve ne sıklıkla sıralandığını değerlendirirken en önemli faktörlerden ikisidir.

ilginizi çekebilir  Screaming Frog SEO Nedir?

Bununla birlikte, siteniz tam olarak optimize edilmemişse veya mümkün olan en yüksek hızlarda çalışmıyorsa, içeriğiniz ne kadar harika olursa olsun… siteniz, çok daha iyi site optimizasyonu ile rekabette üst sıralarda yer almayacaktır.

Buradaki harika haber şu ki, Sitechecker, sitenizde eksiksiz bir site içi SEO raporu çalıştırmak için gerekli tüm araçlara ve özelliklere sahiptir ve aynı zamanda hangi değişiklikleri yapacağınızı ve her birinin düzeltildiğini, iyileştirildiğini veya onaylandığını size bildirir. güncellenmiş.

Bu, site sahiplerinin odaklanamama eğiliminde olduğu bir alandır, bu da yararlanmanız için mükemmel bir fırsat olduğu anlamına gelir.

5 – Günlük SERP Uyarılarını Ayarlayın

Sıralamalarınızın farklı konumlara sıçrayıp atlamadığını görmek için her gün Google’da arama yapmak zorunda olduğunuzu hayal edin. Yıllar önce böyle bir şeydi, ancak şimdi süreç çok daha kolay – ve bu özellikle bir SERP denetleyici aracı kullanırken geçerlidir.

Sitechecker’da oturum açmanın ve en son raporları gözden geçirmenin yanı sıra, size günlük, haftalık veya aylık olarak otomatikleştirilmiş raporlar da gönderebilirsiniz.

Bu tür raporlama seçenekleriyle bu, içerik oluşturucuların, SEO ajanslarının ve pazarlamacıların her zaman rekabette bir adım önde olmalarına ve sıralamalarının her zaman yerinde olduğundan emin olmalarına olanak tanır.

6 – Sıralanacak Yeni Anahtar Kelimeler Keşfedin

Şimdiye kadar sitenizin hangi arama terimlerini sıraladığını ve rakiplerinizin yerleşimlerini bilmenin öneminden bahsettik. Peki, henüz hedeflemediğiniz veya farkında olmadığınız tüm anahtar kelimeler ne olacak?

Bu gibi zamanlar için, bir SERP denetleme aracı, çok sayıda anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz ve aynı zamanda henüz gitmediğiniz yeni anahtar kelimeleri ve arama ifadelerini keşfedebileceğiniz için harika bir kaynaktır.

ilginizi çekebilir  Seo Analiz Araçları

Bu tür raporları çalıştırırken, orijinal içerik oluşturmaya ve çok daha kolay bir hızda sıralamaya başlayabileceğiniz uzun kuyruklu anahtar kelimeler ve rekabetçi olmayan terimlerden oluşan bir liste oluşturmak sizin için zor olmamalıdır.

7 – Tam Web Sitesi SEO Denetimi ve Raporları

Son olarak, her site sahibinin ve içerik oluşturucunun, Google’ın web sitelerini sırf sahip oldukları geniş algoritma nedeniyle sıraladıklarının farkına varması gerekir. Düşündüğünüz kadar “manuel” çalışma gerçekten yok.

Bu nedenle, yalnızca anahtar kelimelerinizi ve sıralamalarınızı değil, aynı zamanda sitenizin tüm alanlarını izlemek için güvenilir bir SERP aracı kullandığınızdan emin olmanız çok önemlidir.

Sitechecker ayrıca kullanıcılarına, içerik yapısı, gelen ve giden bağlantılar, durum kodları ve hatalar, indeksleme sorunları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere sitenizin birçok farklı alanını analiz eden eksiksiz web sitesi SEO denetimleri sağlar.

Yüksek Kaliteli Bir SERP Kontrol Aracı ile Arama Sıralamanızı Nasıl İyileştirirsiniz?

Günün sonunda, hepimiz web sitelerimizin ve bloglarımızın arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını istiyoruz. Ne yazık ki, çevrimiçi olarak her zamankinden daha fazla site ve rakip olduğundan ve Google’ın ana sayfasında yalnızca sınırlı miktarda ücretsiz arama listesi bulunduğundan, bunu başarmak artık daha zor.

İçerik oluşturma ve bağlantı kurma çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için, yukarıda özetlediğimiz gibi yüksek kaliteli bir SERP denetleyici aracı kullanmak önemlidir.

SEO’nuzu ve Google sıralamanızı her geçen gün sürekli olarak iyileştirmek için yukarıdaki uzman önerilerinin ve izleme yöntemlerinin her birini uyguladığınızdan emin olun.

 

user1

Seobizde.com kimdir ? Seobizde.com ekibi Seo ve Dijital Pazarlama ajansıdır. Türkiye'nin seçkin Seo Ajanslarından olma yolunda adım adım çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Yazılar
WordPress Açılış Sayfası Oluşturma

WordPress sitenizde özel bir açılış sayfası oluşturmak ister misiniz? Açılış sayfası, oldukça optimize edilmiş bir pazarlama sayfasıdır. İşletmelerin web sitesi...

devamı
Google Ads Çoğrafi Hedefleme

Coğrafi hedefleme , tüketicilere coğrafi konumlarına göre farklı reklamlar veya içerik sunma uygulamasıdır.  Bu yazıda, coğrafi hedeflemenin ne olduğunu, nasıl...

devamı
Google un Yeni Kriteri Google Core Web Vitals

Google Core Web Vitals , bir sayfanın yükleme performansı, etkileşimi ve görsel kararlılığı için gerçek dünyadaki kullanıcı deneyimini ölçen bir...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder
%d blogcu bunu beğendi:

https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/