• Saltukova Mahallesi no:23 ÇAYCUMA/ZONGULDAK
 WordPress Açılış Sayfası Oluşturma

WordPress Açılış Sayfası Oluşturma

WordPress sitenizde özel bir açılış sayfası oluşturmak ister misiniz?

Açılış sayfası, oldukça optimize edilmiş bir pazarlama sayfasıdır. İşletmelerin web sitesi ziyaretçilerini müşterilere ve potansiyel müşterilere dönüştürmesine yardımcı olur.

Bu yazıda, WordPress’te nasıl kolayca bir açılış sayfası oluşturacağınızı göstereceğiz.

Açılış Sayfası nedir?

Açılış sayfası, satışları artırmak veya bir işletme için olası satışlar oluşturmak için tasarlanmış, amaca yönelik bir sayfadır .

Ücretli pazarlama, e-posta ve sosyal medya kampanyalarında yaygın olarak kullanılırlar. Bu kaynaklardan gelen kullanıcılar önce bu sayfaya ulaşacaklar, bu yüzden ona açılış sayfası deniyor.

Ana sayfa ile açılış sayfası arasındaki fark nedir?

Bir ana sayfa web sitenizin ön sayfası ve onların tarayıcısında alan adınızı girdiğinizde hangi kullanıcıların göreceksiniz. Öte yandan, bir açılış sayfası, çoğu ziyaretçinin ücretli veya üçüncü taraf trafik kaynaklarından geldiği bağımsız bir sayfa olabilir.

Web sitenizin ana sayfası, ziyaretçilerin web sitenizle etkileşime girmesi, diğer sayfaları keşfetmesi, ürünlere göz atması veya kaydolması için tasarlanmıştır. Daha fazla bağlantıya sahiptir ve kullanıcılara daha fazla seçenek sunar.

Öte yandan, daha yüksek dönüşüm oranları için “sıkıştırılmış sayfa” olarak da adlandırılan bir açılış sayfası oluşturulmuştur. Daha az bağlantıya sahiptir ve kullanıcıların bir satın alma kararı vermesi veya gelecekteki erişim için bilgilerini vermesi için tasarlanmıştır.

Web sitenizin yalnızca bir ana sayfası olabilir, ancak farklı kampanyalar için istediğiniz kadar açılış sayfası oluşturabilirsiniz. Örneğin:

  • Ücretli reklam kampanyalarınız için bir açılış sayfası
  • E-posta listenizden gelen aboneler, sosyal medyadan gelen ziyaretçiler ve daha fazlası için bir sayfa
  • Belirli bir ürün veya hizmet sayfasına gelen kullanıcılar
  • ve daha fazlası…

Bununla birlikte, herhangi bir CSS, HTML veya PHP bilgisine ihtiyaç duymadan WordPress’te güzel bir özel açılış sayfasının nasıl oluşturulacağına bir göz atalım.

WordPress’te açılış sayfaları oluşturmak için en iyi üç çözümü seçtik. Bu açılış sayfası oluşturucuların kullanımı kolaydır, hız için optimize edilmiştir ve küçük işletmeler için ekonomiktir. İhtiyaçlarınıza en uygun çözümü seçebilirsiniz.

Hazır? İlk yöntemle başlayalım.

Yöntem 1. SeedProd kullanarak bir WordPress Açılış Sayfası Oluşturma

Bu yöntem, tüm kullanıcılar için en kolay ve önerilen yöntemdir.

Bu yöntem için SeedProd kullanacağız. Piyasadaki en iyi WordPress açılış sayfası eklentisidir ve herhangi bir kodlama gerektirmeden herhangi bir açılış sayfası oluşturmanıza olanak tanır. SeedProd ayrıca hafif, hızlı ve SEO dostu olacak şekilde optimize edilmiştir.

ilginizi çekebilir  İzmir Web Tasarım

Öncelikle, SeedProd eklentisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekir 

Etkinleştirmenin ardından, lisans anahtarınızı girmeniz istenecektir. Bu bilgiyi SeedProd web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

Ardından, SeedProd »Sayfalar sayfasını ziyaret etmeniz ve ‘Yeni Açılış Sayfası Ekle’ düğmesini tıklamanız gerekir .

Bir sonraki ekranda, bir açılış sayfası teması seçmeniz istenecektir.

SeedProd, farklı kampanya türleri için özenle düzenlenmiş düzinelerce güzel açılış sayfası şablonuyla birlikte gelir. Başlangıç ​​noktası olarak kullanmak istediğiniz şablonu seçmek için tıklamanız yeterlidir.

Sayfanız için bir başlık girmeniz ve bir URL seçmeniz istenecektir. Akılda kalıcı bir sayfa başlığı seçin ve hedef anahtar kelimenizi sayfa URL’sine eklemeyi unutmayın.

Bu, SeedProd sayfa oluşturucu arayüzünü yükleyecektir. Bu basit sürükle ve bırak oluşturucu, sağda sayfanızın canlı bir önizlemesini ve solda bir araç çubuğunu gösterecektir.

Bloklar, SeedProd’daki temel tasarım aracıdır. İhtiyacınız olan herhangi bir düzeni oluşturmak için bunları kullanabilirsiniz. Blokları yan yana yerleştirmek için sütunları da kullanabilirsiniz.

Özelleştirmek için sayfadaki herhangi bir bloğu işaret edebilir ve tıklayabilirsiniz. Ayrıca blokları yukarı veya aşağı taşımak için sürükleyip bırakabilirsiniz.

Sol sütundan sayfanıza yeni bloklar ekleyebilirsiniz. SeedProd, sayfanızın herhangi bir yerine sürükleyip bırakabileceğiniz popüler açılış sayfası tasarım öğeleriyle birlikte gelir.

Ayrıca arka plan renklerini değiştirebilir, arka plan resimleri ekleyebilir, renkleri ve yazı tiplerini markanıza veya temanıza uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, SeedProd da ‘Bölümler’ ile birlikte gelir. Bunlar, açılış sayfalarının kullandığı ortak tasarım alanlarıdır. Örneğin, başlık, kahraman resmi, harekete geçirme ifadesi, referanslar, iletişim formu , SSS’ler , özellikler, altbilgi ve daha fazlası.

SeedProd da uyumludur WooCommerce . Bu, ürün açılış sayfaları, e-ticaret açılış sayfaları, satışlar için promosyon sayfaları ve diğer etkinlikler oluşturmanıza olanak tanır.

WooCommerce blokları, sepete ekle düğmesi, ödeme, öne çıkan ürünler, ürünler ızgarası ve daha fazlasını içerir. Bu, kendinizi WooCommerce temanızla sınırlamadan gerçekten çarpıcı pazarlama kampanyaları oluşturmanıza olanak tanır.

Açılış Sayfalarınızı Üçüncü Taraf Araçlara Bağlama

Potansiyel müşteri oluşturma için iyi bir açılış sayfası oluşturmak için, kullanıcıların haber bülteninize katılabilecekleri veya iletişim bilgilerini sağlayabilecekleri e-posta listesi kayıt formları ekleyebilirsiniz.

SeedProd, açılış sayfalarınızı Constant Contact veya Mailchimp gibi popüler e-posta pazarlama hizmetlerine bağlamanızı süper kolaylaştırır . ‘Bağlan’ sekmesine geçmeniz ve ardından e-posta servis sağlayıcınızı seçmeniz yeterlidir.

Orada listelenmeyen bir hizmete bağlanmanız mı gerekiyor? Endişelenmeyin, SeedProd, SeedProd ile Zapier’deki 3000’den fazla diğer uygulama arasında bir köprü görevi gören Zapier ile çalışır.

Açılış Sayfanızı Kaydetme ve Yayınlama

Sayfanızı düzenlemeyi tamamladığınızda, Kaydet düğmesine tıklayıp ardından Yayınla’yı seçebilirsiniz.

Açılış sayfanızı yayınlamak, web sitenizde yayınlanmasını sağlayacaktır.

Açılış Sayfanız için Özel Bir Etki Alanı Kullanma

ilginizi çekebilir  Link inşası neden önemlidir ?

Açılış sayfanız için kullanmak istediğiniz özel bir alan adınız var mı?

Bu, WordPress web sitenizi açılış sayfaları, yakında gelecek sayfalar, ürün sayfaları, coğrafi hedefli reklam kampanyaları, mikro siteler ve daha fazlasını kendi alan adlarıyla oluşturmak için kullanmanıza olanak tanır.

Bir WordPress multisite ağı oluşturmak veya birden fazla WordPress web sitesi kurmak yerine, bir açılış sayfası oluşturabilir ve bunu özel alan adınıza yönlendirebilirsiniz.

Basitçe Sayfa Ayarları sekmesine geçin ve ardından ‘Özel Alan’ bölümünü tıklayın.

WordPress barındırma sağlayıcınızın birden fazla alan kullanmanıza izin verdiğinden ve alan adını barındırma panonuza eklediğinizden emin olun .

Daha fazla ayrıntı için, WordPress açılış sayfanız için özel alan takma adı ekleme hakkındaki makalemize bakın .

Yöntem 2. Beaver Builder kullanarak WordPress’te Açılış Sayfası Oluşturma

Beaver Builder , başka bir popüler sürükle ve bırak WordPress sayfa oluşturucusudur . Basit sürükle ve bırak araçlarıyla değiştirebileceğiniz hazır şablonları kullanarak kolayca bir açılış sayfası oluşturmanıza olanak tanır.

Öncelikle yapmanız gereken, Beaver Builder eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Etkinleştirdikten sonra, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »Beaver Builder sayfasını ziyaret etmeniz gerekir .

Lisans sekmesinin altında, lisans anahtarınızı eklemek için ‘Lisans Anahtarını Girin’ düğmesine tıklayın. Bu bilgileri Beaver Builder web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

Ardından, ilk açılış sayfanızı oluşturmak için WordPress panosundan Sayfalar »Yeni sayfa Ekle’ye gitmeniz gerekir .

Beaver Builder, tüm en iyi WordPress temalarıyla çalışır . Bu temaların çoğu, sayfa oluşturucu eklentileriyle çalışmak üzere tasarlanmış bir açılış sayfası şablonuyla birlikte gelir. Tipik olarak, kenar çubuğu ve widget içermeyen geniş düzenlerdir.

Temanızın böyle bir şablonu yoksa, bir alt tema kullanarak kendi başınıza bir tane oluşturabilirsiniz.

Sağ sütundaki ‘Sayfa Öznitelikleri’ kutusundan bir açılış sayfası veya tam genişlikli şablon seçin ve şimdi değişiklikleri uygulamak için sayfanızı kaydedin.

Artık bir açılış sayfası oluşturmaya hazırsınız.

Oluşturucu arayüzünü başlatmak için yayın düzenleyicideki ‘Beaver Builder’ı Başlat’ düğmesine tıklayın.

Beaver Builder, temanızın açılış sayfası şablonuyla açılacaktır. Ekranın sağ üst köşesindeki ekle düğmesine tıklamanız ve Şablonlar sekmesine geçmeniz gerekiyor.

Burada, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç hazır şablon bulacaksınız. Grup açılır menüsünden “Açılış Sayfaları” nı seçin ve ardından aklınızdakine yakın görünen bir şablon seçin. Bir şablon seçtikten sonra, Beaver Builder onu önizleme penceresine yükleyecektir.

Artık düzenlemek için herhangi bir sayfa içeriğini işaret edebilir ve tıklayabilirsiniz. Metni değiştirebilir, arka plan rengini veya resimleri değiştirebilir, satırların ve sütunların genişliğini ve yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

Şablonunuzdan içerik öğeleri ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Ekle düğmesine tıklayın ve satırlar sekmesine geçin. Tek veya birden çok sütun ekleyebilirsiniz.

Bir satır ekledikten sonra modüller sekmesine geçin. Modüller, açılış sayfanıza ekleyebileceğiniz içerik öğeleridir. Beaver builder, metin, başlıklar, CTA düğmeleri, video, ses, animasyonlu geri sayım sayacı ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm temel modüllerle birlikte gelir.

ilginizi çekebilir  Server(Sunucu) Nedir ?

Tasarımdan memnun kaldığınızda, üstteki ‘Bitti’ düğmesine tıklayabilir ve ardından sayfanızı kaydedebilir veya yayınlayabilirsiniz.

Artık açılış sayfanızı çalışırken görüntülemek için sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Herhangi bir şeyi ayarlamanız, eklemeniz veya kaldırmanız gerekirse tekrar düzenlemekten çekinmeyin.

Yöntem 3. Divi kullanarak WordPress’te Açılış Sayfası Oluşturma

Divi, Elegant Themes’in arkasındaki ekip tarafından sunulan popüler bir WordPress sayfa oluşturucu eklentisidir . Sayfa oluşturucu desteğiyle bir tema olarak gelir ve bağımsız bir sayfa oluşturucu olarak da kullanabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken şey Divi Builder eklentisini kurmak ve etkinleştirmektir .

Not: Divi temasını kuruyorsanız, sayfa oluşturucu eklentisini yüklemenize gerek yoktur. WordPress temasının nasıl kurulacağına ilişkin talimatlarımızı takip etmeniz yeterlidir .

Etkinleştirmeden sonra, açılış sayfanızı oluşturmak için Sayfalar »Yeni Sayfa Ekle’ye gidebilirsiniz . Sayfa düzenleme ekranında, Divi sayfa oluşturucuyu başlatmak için ‘Divi Builder’ı Kullan’ düğmesine tıklayın.

Ardından, editöre alışmak için bir hoş geldiniz açılır penceresi göreceksiniz, Oluşturmaya Başla düğmesine tıklayarak çıkabilirsiniz.

Bundan sonra, sıfırdan başlama, bir düzen seçme veya bir sayfayı klonlama seçeneğini göreceksiniz. Bir düzen seçin düğmesine tıklamanız gerekir.

Divi, kategorilere göre düzenlenmiş düzinelerce kullanıma hazır açılış sayfası şablonuyla birlikte gelir. Başlangıç ​​noktası olarak kullanmak istediğiniz şablonu seçmek için tıklamanız yeterlidir.

Bir sonraki ekranda, düzen ayrıntılarını ve içerdiği diğer şablonları göreceksiniz. Çoğu düzen paketi, kullanabileceğiniz bir açılış sayfası şablonu içerir.

Devam etmek için ‘Bu düzeni kullan’ düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Divi hesabı kullanıcı adınızı ve API anahtarınızı sağlamanız istenebilir. Bu bilgileri Elegant Themes web sitesinde hesabınızın altında bulabilirsiniz.

Divi şimdi seçtiğiniz düzeni kitaplıktan alır ve yükler. Bundan sonra, sayfa oluşturucunun içinde sayfanızın canlı bir önizlemesini göreceksiniz.

Ekrandaki öğeyi seçmek ve düzenlemek için basitçe işaret edip tıklayabilirsiniz. Metin öğeleri için, imleci düzenlemek istediğiniz metnin üzerine yerleştirip yazmaya başlayabilirsiniz.

Diğer öğeler için, farklı özelleştirmeleri deneme seçenekleriyle birlikte ekranda bir açılır pencere göreceksiniz.

Divi, düzenler oluşturmak için bölümleri, satırları ve modülleri kullanır. Sayfanın herhangi bir yerindeki + simgesine tıklayarak bir bölüm, satır veya modül ekleyebilirsiniz.

Her modül, taktıktan sonra özelleştirebileceğiniz farklı ayarlarla gelir. Divi, her öğe için birçok gelişmiş seçenekle birlikte gelir.

Düzenlemeyi bitirdikten sonra, ekranın sağ alt köşesindeki Yayınla düğmesine tıklayabilirsiniz.

Oluşturucu şimdi sizi açılış sayfanızın canlı sürümüne yönlendirecektir. Yine de üst kısımdaki araç çubuğunda bulunan ‘Görsel Düzenleyiciyi Etkinleştir’ seçeneğine tıklayarak düzenlemeye devam edebilirsiniz.

user1

Seobizde.com kimdir ? Seobizde.com ekibi Seo ve Dijital Pazarlama ajansıdır. Türkiye'nin seçkin Seo Ajanslarından olma yolunda adım adım çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Yazılar
Google Ads Çoğrafi Hedefleme

Coğrafi hedefleme , tüketicilere coğrafi konumlarına göre farklı reklamlar veya içerik sunma uygulamasıdır.  Bu yazıda, coğrafi hedeflemenin ne olduğunu, nasıl...

devamı
Google un Yeni Kriteri Google Core Web Vitals

Google Core Web Vitals , bir sayfanın yükleme performansı, etkileşimi ve görsel kararlılığı için gerçek dünyadaki kullanıcı deneyimini ölçen bir...

devamı
WordPress Sitenize Canlı Destek Kurmak

Müşterilerinizin ilgisini çekmek için bir site oluştururken, aslında onlarla etkileşimde bulunabilmesini istersiniz. Elbette, ilgi çekici kelimeler, güzel resimler ve eğlenceli...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder
%d blogcu bunu beğendi:

https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/