• Saltukova Mahallesi no:23 ÇAYCUMA/ZONGULDAK
 WordPress Nedir

WordPress Nedir

Bir web sitesi kurmaya karar verdiniz, ancak belki de hala ne kadar çalışma gerektireceğini merak ediyorsunuzdur. Muhtemelen birisi size işleri basit tutmanızı ve sadece WordPress kullanmanızı söylemiştir .

Hiç şüphe yok – WordPress popülerdir. Öğrenmesi kolay, bilgili WordPress profesyonellerini bulması kolay ve bulması kolay WordPress Hosting , sitenizin hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Peki WordPress tam olarak nedir? WordPress, diğer platformların sunmadığı ne sunuyor?

WordPress popüler, evet, ancak iyi bir sebepten dolayı popüler. Platform ücretsiz, çok yönlü ve inanılmaz derecede özelleştirilebilir. WordPress’in sunduğu her şey hakkında daha fazla bilgi edinmek ve isterseniz makalemizi okuyabilirsiniz.

WordPress Nedir?

WordPress Tanımı

WordPress’in tanımı: Site ziyaretçilerine blog ve sayfa içeriği sunmak için MySQL veritabanı hizmetine ve PHP programlama diline dayanan ücretsiz, başlangıç ​​dostu bir içerik yönetim sistemi (CMS) .

Bağlamda WordPress

CMS, her sayfayı kendiniz kodlamanıza gerek kalmadan bir web sitesi oluşturmak için kullanılan bir platformdur. Şu anda, WordPress dünyanın bir numaralı CMS’si olarak sıralanmaktadır. Kaynağa bağlı olarak, WordPress, CMS pazarının yüzde 50 ila 60’ına sahiptir ve bugün web’deki tüm web sitelerinin% 41’inden fazlasını oluşturmak için kullanılmaktadır .

WordPress, e-ticaret siteleri, forumlar, bağış sayfaları ve daha fazlasını oluşturabilir. Fotoğrafçılığınızı sergilemek veya web sitelerini nasıl oluşturacağınızı öğrenmek istiyorsanız, çeşitli farklı siteler için mükemmel bir platformdur. Bunun da ötesinde, WordPress hem yerleşik hem de ücretsiz olarak kullanılabilen birçok arama motoru optimizasyonu (SEO) aracına sahiptir. Web sitenizi çevrimiçi hale getirmek harikadır, ancak web sitenizin başkaları tarafından görülmesini sağlamak gerçekten önemli olan şeydir.

WordPress Faydaları

WordPress’i kullanmak için gelişmiş bir programcı olmanıza gerek yok. Çoğu kişi onu açar ve yazmaya başlar. Web sitenizi ekstra özellikler ve yeni bir tasarımla genişletmeye hazır olduğunuzda, bu kolaydır – çünkü WordPress, çekirdek sitenizi değiştirmeden tutarken parça parça daha fazla özellik eklemenize izin verir.

ilginizi çekebilir  Yeni Başlayanlar İçin Seo Başlangıç Rehberi

WordPress Temaları

WordPress’in belki de en büyük çekiciliği, kodlama deneyimi olmadan profesyonel görünümlü, kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturabilmenizdir. WordPress, sitenizi özelleştirmek için kesinlikle muazzam bir tema kütüphanesi sunar.

Temalar, renkleri değiştirmenize, logo eklemenize, arka planı değiştirmenize, kaydırıcı eklemenize ve daha pek çok şeye olanak tanır. İster iş dünyasında ister yaratıcı sanatlarda olun, herkes için bir şeyler var.

WordPress.org’da binlerce ücretsiz tema bulabilirsiniz ve diğerleri üçüncü taraf pazarlar ve geliştiriciler aracılığıyla kullanılabilir. Tamamen farklı bir görünüm için, kodlama olmadan temanızı istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz.

WordPress Temaları size nasıl fayda sağlar? Sadece birkaç tıklama ile düzeni ve tasarımı değiştirebilirsiniz. Bir tasarımcı tutmanıza gerek kalmadan profesyonel temalar seçin ve bunları markanıza uyacak şekilde özelleştirin.

WordPress Gönderileri ve Sayfaları

WordPress bir bloglama aracı olarak başladı ve yeni içeriği kolayca yayınlama yeteneği hala önde ve merkezde. Yine de bir WordPress sitesi blog yazmayı gerektirmez! Yeni sayfaların WordPress’in yerleşik menü sistemi aracılığıyla eklenmesi ve bağlanması kolaydır.

Gönderiler ve Sayfalar size nasıl fayda sağlar? İçerik eklemek, bir kelime işlemcide bir belge yazmak kadar kolaydır.

WordPress Eklentileri

Özelleştirme söz konusu olduğunda, seçenekler sonsuzdur. Sayısız eklenti, ölçülemez tasarım seçeneklerine izin verir ve ayrıca işlevselliğe katkıda bulunur. Bonus: birçok seçenek ücretsizdir!

WordPress eklentilerini siteniz için uygulamalar gibi düşünün. Eklentiler Eğer yedekleri oluşturma veya dolgu ışığınız müşteriler için formlar sağlamak gibi özel görevler için sitenize ekleyebileceğiniz sadece ekstra kod vardır. Herkes için işletmelere resmi WordPress ekibi, eklentileri yapabilir kendiniz sana . Orada ne kadar olduğunu görmek için WordPress Eklenti Dizinine bakın.

ilginizi çekebilir  Link inşası neden önemlidir ?

WordPress eklentileri size nasıl fayda sağlar? Web sayfanıza gelişmiş özellikler eklemek, bir uygulamayı yüklemek kadar kolaydır.

WordPress Kontrol Paneli ve Düzenleyici

WordPress’in yönetimi kolaydır çünkü WordPress kontrol panelinde gezinmek kolaydır. WordPress’e giriş yaptıktan sonra, gönderi oluşturmaktan menüleri özelleştirmeye kadar sitenizin her yönünü yönetebilirsiniz.

Gutenberg editör üzerine inşa edilmiş modern, mobil uyumlu duyarlı site tasarımı için JavaScript kütüphanesini yanıt verin. Bu, geliştiricilerin modern ancak kullanıcı dostu temalar oluşturmasını kolaylaştırırken WordPress’in modern görünmesine yardımcı olur.

WordPress Kontrol Paneli size nasıl fayda sağlar? Sitenizin bakımı için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir basit ve erişimi kolay konumdan yapabilirsiniz.

WordPress Güvenlik Düşünülerek Geliştirilmiştir

Güvenlik, birçok web sitesi sahibi için büyük bir endişe kaynağıdır. Neyse ki, WordPress’in temel yazılımı çok güvenlidir ve geliştiriciler bunu düzenli olarak günceller. Daha da güvenli hale getirmek için kendi başınıza atabileceğiniz birkaç adım vardır. Örneğin, WordPress otomatik olarak daha küçük güncellemeleri yükler; ancak büyük sürümler için güncellemeyi manuel olarak başlatmanız gerekecek ve aynı şey eklentileriniz ve temalarınız için de geçerli. Sitenizi güncel tutmak, güvenliğini sağlamak için uzun bir yol kat edecektir.

WordPress’in popülaritesi, güvenliğine katkıda bulunmaya yardımcı olur. Yeni başlayanlar için, WordPress sürekli güncellenmektedir. Uzman programcılar, yazılımın her yönünü inceler ve güvenlik açıkları bulunur bulunmaz WordPress’i günceller. Sitenizin en son güvenlik iyileştirmelerine sahip olduğundan emin olmak için otomatik WordPress güncellemelerini bile açabilirsiniz. Üstelik, gelişmiş güvenlik özellikleri, kolayca yüklenen güvenlik eklentileri aracılığıyla kullanılabilir.

WordPress Ekonomiktir

WordPress yazılımının kendisi ücretsizdir. Bu, onu indirebileceğiniz, dağıtabileceğiniz ve ücretsiz olarak özelleştirebileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak, temaların ve eklentilerin çoğu da tamamen ücretsizdir.

ilginizi çekebilir  İzmir Web Tasarım

Ancak WordPress’in kendisi ücretsiz olsa da, barındırma ve alan adı için ödeme yapmanız gerekir. Alan adı, web sitenizin İnternet’teki adresidir ve barındırıcınız, web sitenizin barındırıldığı ve tüm dosyaların depolandığı yerdir. Sonuç olarak, sitenizi tasarlamanız ve oluşturmanız için sizi ücretlendiren diğer web platformlarının çoğundan çok daha iyi bir anlaşma.

WordPress İçin Optimize Edilmiş Barındırma Sitelerinizi Hızlandırır

WordPress’in artan popülaritesi ile, WordPress barındırma seçeneklerinin de genişlemesi şaşırtıcı olmamalıdır. Şu anda, özellikle WordPress siteleri için optimize edilmiş barındırma sağlayıcıları için birçok seçenek vardır.

Geleneksel bir paylaşılan barındırma platformunda, bir sunucuda hepsi bir düzine farklı içerik yönetim sistemine yayılmış yüzlerce web siteniz olabilir. Ancak WordPress optimize edilmiş barındırma ile bu sunucular yalnızca WordPress kullanılarak oluşturulmuş siteleri içerir. Bunu yaparak, sunucular çok daha hızlı çalışacak (ve siteniz daha hızlı yüklenecek ve yanıt verecektir). Ek olarak, sitenizi destekleyen WordPress teknik uzmanlarına sahip olduğunuz için siteniz daha kararlı olacaktır.

Hepsinden iyisi, WordPress için Optimize Edilmiş barındırma genellikle WordPress’in performansını artırmak için özel optimizasyonlar içerir. NGINX gibi yazılımlar , WordPress sitelerinin gelişmiş önbelleğe alma kullanmasına izin verir. Bu, site yanıt süresini hızlandırır ve genel performansı artırır.

WordPress Yardım Bulmayı Kolaylaştırır

WordPress dünyanın en popüler web sitesi oluşturma aracı olduğu için muazzam bir destek sistemi var. Yardım için başvurabileceğiniz sadece WordPress değil: yüzlerce blog, destek forumları ve sosyal medya grupları yalnızca WordPress sorularınızı yanıtlamaya adanmıştır.

user1

Seobizde.com kimdir ? Seobizde.com ekibi Seo ve Dijital Pazarlama ajansıdır. Türkiye'nin seçkin Seo Ajanslarından olma yolunda adım adım çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Yazılar
WordPress Açılış Sayfası Oluşturma

WordPress sitenizde özel bir açılış sayfası oluşturmak ister misiniz? Açılış sayfası, oldukça optimize edilmiş bir pazarlama sayfasıdır. İşletmelerin web sitesi...

devamı
Google Ads Çoğrafi Hedefleme

Coğrafi hedefleme , tüketicilere coğrafi konumlarına göre farklı reklamlar veya içerik sunma uygulamasıdır.  Bu yazıda, coğrafi hedeflemenin ne olduğunu, nasıl...

devamı
Google un Yeni Kriteri Google Core Web Vitals

Google Core Web Vitals , bir sayfanın yükleme performansı, etkileşimi ve görsel kararlılığı için gerçek dünyadaki kullanıcı deneyimini ölçen bir...

devamı
Yorumlar
Yorum Gönder
%d blogcu bunu beğendi:

https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/ https://seobizde.com/